FKD B - HOŠTICE 2:1

branky:   Michal Jelínek, Zbňěk Zbořil

sestava: Polášek - Jelínek Pavel, Jelínek Petr, Polišenský, Zbořil V. (61. Jelínek Michal) - Matula, Hrubša, Švanda, Weber (61. Raška) - Slezák D., Rogožan F. (46. Zbořil Z)

Utkání proti Hošticím se hrálo v chladném počasí. To byl jeden ze dvou důvodů, proč se hrálo oboustranně v poměrně vysokém tempu. Druhým důvodem bylo umístění obou celků v tabulce III A třídy. Před utkáním jsme byli na druhém místě s 23 body. Hoštice byly s horším skóre na třetí pozici s 23 body. V průběhu první půle jsme měli územní převahu, ale nevyužili jsme ji. Největší šanci měl Filip Rogožan po přihrávce Davida Slezáka. Z prostoru mezi penaltou a malým vápnem nastřelil v 27. min gólmana hostí. O naší převaze svědčilo i 9 rohových kopů, bohužel bez využití. Druhý poločas jsme zahájili opět velkým tlakem. David Slezák hlavičkoval do brankáře, Dušan Švanda vyslal pěknou střelu těsně nad. Soupeř podnikal rychlé protiútoky. Po jednom z nich, v 58. min, rozehrával přímý kop a střelou k tyči ze 30 m se ujal vedení 1 : 0. Na tuto situaci jsme reagovali dvojím střídáním a hrou na tři obránce. Tato taktika se již po čtyřech minutách vyplatila. Čerstvý hráč na hřišti Michal Jelínek po centru z naší levé strany usměrnil hlavou míč k tyči soupeřovy branky a bylo srovnáno na 1 : 1. Charakter hry se příliš nezměnil. Nadále jsme měli územní převahu, soupeř se snažil o rychlé protiútoky, ale nevytvořil si žádnou nebezpečnou situaci. V 78. min se na hranici velkého vápna uvolnil Zbyňa Zbořil a levačkou k tyčce otočil skóre na 2 : 1 pro FKD B. V 85. měl vyloženou šanci David Slezák. Vybojoval míč po chybě hostujícího obránce, ale netrefil z hranice šestnáctky odkrytou bránu soupeře. Konečný stav zápasu 2 : 1 pro domácí FKD B.