FKD : Pustiměř    4  : 1    (4:0)

Branky : Kučera 2, Lukeštík, Gottvald

Žluté karty : Jelínek,Forró, Petlach

Sestava : Hrušák – P.Jelínek,Měřínský (46´Matoušek),Gottvald,Forró – Janovský,Ambroz,Kroutilík,Kučera ( 71´Klvač) – Lukeštík (65´Petlach), Kábele (89´Klimek)

Netradičně v sobotní hodové dopoledne jsme na hlavním travnaté ploše drnovického areálu přivítali Pustiměř. Hosté v úvodních deseti minutách byli aktivnější. Nejprve stříleli těsně vedle tyče a poté vysoko nad branku. My jsme prakticky z první velké příležitosti skórovali. V 10 minutě Kábele vybojoval míč, posunul ho na Lukeštíka a ten sám, ač z úhlu, prostřelil hostujícího Uhlíře. O 3 minuty později našel v malém vápně osamoceného Kábeleho Lukeštík, ale ten mířil vedle. V 17 minutě se podruhé měnilo skóre. Janovský posadil roh na hlavu Gottvalda, kterého reflexivně vychytal Uhlíř, ale na Gottvaldovu dorážku byl již krátký. Stav 2:0. Ve 20 minutě uvolnil Kábele Lukeštíka a ten zcela osamocený před brankářem hostí míří vedle. Za další 3 minuty zahráváme trestný kop a v malém vápně hostů vznikne neskutečná skrumáž, ale bez gólového efektu. Ve 26 minutě zvedáme ruce nad hlavu potřetí. Centrovaný míč mine Lukeštík, ale za ním nabíhající Kučera ho napálí na protilehlou tyč. Získáváme luxusní náskok. Až do konce poločasu máme hru jednoznačně v naší režii. Přichází i další šance. Dvakráte se v nich ocitne Lukeštík, ale dvakráte selže. Ve 44 minutě vyrobil hrubku hostující stoper, který nastřelil Kučeru, a od něj míč doputoval do branky počtvrté. V druhé části se obraz hry zcela změnil. Naše mužstvo pod dojmem vysokého vedení již myslelo na hodovou zábavu a málem jsme na to krutě doplatili. V 51 minutě zazvonilo břevno naší branky. My kontrujeme rychlou akcí a šancí Ambroze, která byla nedůsledně zakončena. V 59 minutě vytáhl Hrušák parádní zákrok proti osamocenému hráči hostů. My působíme velice mdle a jsme rádi, že hosté jsou v koncovce neškodní. Dvakráte však zachytáváme míč, který již putuje do naší brány s velkou dávkou štěstí. V 73 minutě trefují hosté břevno a hned na to tyč naší branky. Jejich touha po vstřelení branky je evidentní. Jasně nás přehrávali. V 77 minutě po závaru u naší branky přichází faul a pokutový kop. Hostující Spodný ho s přehledem proměňuje.  Do konce zápasu jsme se z latergie nedokázali probrat. Zkazili jsme tím dojem z první půle zápasu a jen díky velkému štěstí jsme uhájili tři body.