branky:

Zbyněk Zbořil, vlastní

sestava:

Brtníček M. - Jiříček, Matula, Polišenský, Hynšt - Böhm, Zbořil Z., Zbořil V., Rogožan F. ( 46. Švanda ) - Slezák M., Jelínek M.

V neděli 23. 5. 2010 bylo odehráno mistrovské utkání mezi domácím týmem FKD B a týmem z Hoštic. Utkání mělo hned od začátku náboj. Hoštice jsou silný soupeř. Před utkáním byly Hoštice na druhém místě v tabulce s náskokem čtyř bodů před FKD B na místě čtvrtém. Již v 8. min po krásné křižné přihrávce Miry Jiříčka tečoval míč Michal Slezák a Zbyňa Zbořil trefil z voleje krásně ke vzdálenější tyči. Pak měli několik příležitostí i hráči soupeře, ale v brance FKD B spolehlivě zachytal Marian Brtníček. Hra byla místy tvrdá. Ve 30. min dostal žlutou kartu Michal Slezák. Ve 38. min zahrával trestný kop Zbyňa Zbořil. Zvolil střílenou přihrávku do pokutového území, kterou si bránící hráč soupeře srazil do vlastní brány. Do druhé půle jsme vstupovali s vedením 2 : 0. Hned od začátku druhé půle se hrál dobrý fotbal. Příležitosti byly na obou stranách. Bohužel zasáhlo počasí a v 60. min musel rozhodčí ukončit zápas kvůli přívalovému dešti.