Němčany - FKD

TJ Němčany : FKD       1 : 6     (0:3)

Branky : Strnad 2, Ambroz, Kroutilík, Kábele, Chubirka

Sestava : Hrušák – Forró,Měřínský,Gottvald,Jelínek – Janovský  (65´Matoušek),Kroutilík,Ambroz, Chubirka (60´Kučera) – Petlach (46´Strnad), Kábele (80´Suchan)

Na půdu posledních Němčan jsme zajížděli s početnějším složením, než jsme se sešli v předchozím zápase. Jediným našim úkolem bylo nepodcenit soupeře a odehrát zápas zodpovědně. První větší šanci měl již v 6 minutě Kábele, ale nedal. V 9 minutě vystihl Ambroz rozehrávku domácích, namířil si to mezi dva beky a sám před brankářem nezaváhal. . V 15 minutě rozehrál Ambroz trestný kop z pravé strany a našel hlavu Kroutilíka, který se přesně trefil k tyči. Stav 0:2. V téže minutě si vzal míč Kábele namířil si to velkého vápna a střelou z úhlu nepřekvapil brankáře domácích. V 17 minutě to byl opět Kábele, který se natlačil do velkého vápna, ale střelu poslal jen do boční sítě. Domácí se na chvíli oklepali a snažili se hrát dlouhé míče za naší obranu. Tyto byly hodně nepřesné a naší obránci si s nimi dokázali poradit, i když někdy i s notnou dávkou štěstí. I když hra v poli byla vyrovnaná, na šance jsme jasně vedli. Ve 24 minutě se ve vápně objevil Janovský, ale jeho střelu brankář vyrazil. Ve 28 minutě zasekl míč Petlach po levici strážce domácí svatyně a levačkou trefil břevno. Ve 36 minutě přichází první velká šance domácích, ale Hrušák jí lapá. Ve 39 minutě vybojuje Petlach míč, nahraje ho Kábelemu, který z hranice pokutového kopu lobuje vyběhnutého brankáře Němčan a zvyšuje naše vedení. V úvodu druhé části hry hýříme hlavně útočnou aktivitou. Po krásné kombinační akci zakončuje Ambroz, ale bez efektu. Poté se v šanci ocitne Kábele a brankář vytěsňuje na roh. Ten rozehraje Ambroz a mezi zkoprnělé hráče domácích naběhne Chubirka a rozvlňuje síť. Ve 48 minutě vedeme už 0:4. V 50 minutě vymýšlí trio Jelínek,Měřínský a Hrušák rozehrávku před pokutovým územím, tak dlouho až přijdou o míč a domácí hráč nemá problém trefit prázdnou branku. Ihned z protiútoku předvádíme rychlou kombinaci, kdy Kábele najde před brankou osamoceného Strnada a ten míč usměrňuje, z hranice malého vápna,  do sítě po páté. V 51 minutě je stav 1:5. Poté vidíme šanci na obou stranách. U nás sám před brankářem neproměňuje Chubirka. V 62 minutě zatáhne míč do pokutového území Janovský, aby ho těsně u rohové lajny zastavil a poslal křížnou nahrávku před bránu a na zadní tyče se trefuje Strnad. Stav 1:6. Ve zbytku zápasu se dostáváme ještě několikráte do slibných příležitostí, ale buďto je zhatí brankář domácích nebo máme nepřesnou koncovku. I tak jsme v poklidu dovedli zápas do vítězného konce.