Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drnovice se vrátily a zase vítězí. I když jen ve 3. třídě /MF DNES

22. 10. 2008
 

Drnovice se vrátily a zase vítězí. I když jen ve 3. třídě

velikost textu:
22. října 2008  10:47
Kdysi slavili fanoušci Drnovic vítězství nad prvoligovými týmy. V neděli jejich fotbalisté porazili ve 3. třídě vyškovského okresu Hoštice a řada z nich z toho měla stejnou radost. Poté, co se zde předminulý rok nehrálo, jsou rádi, že můžou na nějaké zápasy vůbec chodit.
Drnovice - Hoštice Heroltice , u míče Novotný Radomír (Drnovice)foto: Otto Ballon Mierny, MF DNES

Drnovice - Hoštice Heroltice , u míče Novotný Radomír (Drnovice)

Drnovice soutěž vedou s pětibodovým náskokem a suverénně jdou za svým cílem. "Řekli jsme si, že chceme postoupit, ale nečekali jsme, že to půjde tak dobře," je rád předseda klubu a brankář v jedné osobě Daniel Brtníček.

On a další nadšenci vrátili slavné jméno na fotbalovou mapu. Po krachu ligového celku tady rok žádný tým nefungoval, ale v loňské sezoně vstal drnovický fotbal z mrtvých a do 4. třídy vtrhl jako uragán. Vyhrál ji a posunul se o soutěž výš.

Drnovická kopaná se po těžkém direktu vzmáhá. "Loni jsme měli jedno mužstvo, letos už jsme vytvořili i rezervní tým a chceme dát dohromady i žáky," vypočítává Brtníček a zdůrazňuje, že nynější celek nemá s tím exligovým, za nějž váleli kanonýři Radek Drulák nebo Vítězslav Tuma, kromě stadionu nic společného.

Borci z ligového týmu se rozutekli, mládežnické celky převzal Vyškov.

Právě stadion připomíná staré časy nejvíc. Fotbalisté pořad hrají ve stánku, který kdysi splňoval podmínky pro mezistátní utkání. Střídají se tady s vyškovskými mládežnickými týmy. "Hřiště máme v pronájmu. Staráme se o něj a jednu tribunu a Drnovice nám přispívají," popisuje sekretář Vyškova Jan Špičák.

Aby se mohl stadion využívat víc, musely by se vyřešit majetkové nesrovnalosti. "Zdaleka to není dořešené. My sami využíváme jednu tribunu jen pro diváky a zázemí máme v budově mimo stadion," nechce složitou situaci rozplétat Brtníček.

Přestože hráčský kádr má dnes úplně jiné složení než před pěti nebo deseti lety, najdou se u něho i teď lidé, kteří pro Petru Drnovice pracovali.

"Současný trenér a místopředseda klubu Oldřich Jelínek jim dělal vedoucího mužstva. A třeba jeden z hráčů pracoval na sekretariátu," vyjmenovává Brtníček. V dresu Drnovic naskakuje i exbystrcký trenér Zbyněk Zbořil, který je jedním z těch, kdo spoluvytvářel nový klub.

Hráčský kádr se dával dohromady z fotbalistů, kteří původně odešli jinam. "Jde o místní, kteří dřív neměli na to, aby hráli ligu, a tak působili ve vesnicích v okolí. Když se klub obnovil a měli možnost hrát za Drnovice, tak se jich spousta vrátila," líčí předseda oddílu.

Na podobném principu by chtěli v Drnovicích postavit i žákovský celek. "Ne každý může hrát na té úrovni, kde je dnes Vyškov. My ale chceme, aby si mohly fotbal zahrát všechny děti, které chtějí," vysvětluje Brtníček.

Fotbal v Drnovicích

1993 debutová sezona v první lize
2000 účast v Poháru UEFA
2002 pád do MSFL kvůli údajným podvodům s výměnami hráčů
2003 postup do druhé ligy 2004 návrat do první ligy
2005 finanční potíže posílají tým zpět do druhé nejvyšší soutěže
2006 klub krachuje, v sezoně 2006/07 se v Drnovicích nehraje ani na amatérské úrovni
2007 vzniká občanské sdružení FKD, tým se stejným názvem nastupuje do nejnižší soutěže

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář