branky: Zbyněk Zbořil, Štefan Hrubša

sestava: Brtníček D. - Bula, Zbořil V., Polišenský ( 63. Hynšt ), Jelínek ( 35. Jiříček ) - Böhm, Hrubša, Švanda, Jelínek M. - Zbořil Z. ( 84. Sýkora ), Slezák M.

V neděli 12.9. v 10,15 hod bylo na hřišti v Drnovicích zahájeno mistrovské utkání mezi tými FKD B a Opatovice. Utkání mělo náboj, protože šlo v podstatě o souboj o první místo v tabulce. Soupeř také přijel do Drnovic řádně nahecovaný. Zápas se hrál ve velmi slušném tempu. My jsme si opticky vytvářeli územní převahu, ale bez zakončení. Díky nepřesným přihrávkám v útočné fázi jsme pouštěli soupeře do rychlých protiútoků. Ve 30. min jeden z nich proměnili hosté ve vedoucí branku. Nás to však nezlomilo a po důrazu Dušana Švandy a Michala Jelínka v pokutovém území soupeře jsme vybojovali pokutový kop, který zužitkoval ve vyrovnávací branku ve 38. min Zbyněk Zbořil. Smírně skončil první poločas. Ve druhé půli pokračoval fotbal v poměrně vysokém tempu. Začínaly pracovat nervy a po nakopnutí soupeře bez míče šel pod sprchy předčasně v 53. min hráč hostujícího celku Novotný. V 54. min jsme kopali přímý kop. Nádhernou střelu k tyči ho proměnil ve vítěznou branku Štefan Hrubša. Ještě víc pak pracovaly nervy především mladých hráčů soupeře. Za mluvení byl v 86. min vyloučen další jejich hráč Švéda. Soupeř byl i v deseti a pak v devíti hráčích nebezpečný. Zápas jsme ale za velké podpory domácích fanoušků dovedli do vítězného konce 2 : 1.